صفحه اصلی / حقوق و وکالت / آنچه باید داوطلبان و دانشجویان حقوقی بدانند

آنچه باید داوطلبان و دانشجویان حقوقی بدانند

آزمون کارآموزی وکالت ، از جمله آزمون های شغلی وحرفه ای است که در میان فارغ التحصیلان رشته های حقوق قضایی و فقه و مبانی حقوق اسلامی از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار می باشد. داوطلبان ورود به عرصه وکالت همواره سوالات و دغدغه هایی در خصوص نحوه برگزاری آزمون وکالت ، کیفیت سوالات ، روش های مطالعه و مسیر موفقیت در این آزمون را دارند. از آنجائیکه بسیاری از داوطلبان امکان حضور در جلسات توجیهی یا شرکت در همایش ها و سمینارهای تخصصی در این حوزه را ندارند تصمیم گرفتیم بایسته های ورود به عرصه وکالت را در قالب مجموعه ای از نکات مهم و کلیدی طراحی نموده و در اختیار این عزیزان قرار دهیم.

۱- انتخاب اولویت های مهم زندگی براساس زمان تحقق آنها، کار افراد با هوش وزیرک است. پس اخذ مدرک تحصیلی یا موفقیت در آزمونی خاص در همین حوزه بررسی می گردد.

۲- در جامعه ای که تقریبا افراد یکسان می بینند و خواسته ها مشترک است، موفقیت حق کسانی است که بیشتر از دیگران فکر، برنامه ریزی و تلاش می کنند.

۳- امروزه بها و هزینه ی موفقیت برای دانشجویان و داوطلبان خیلی زیاد نیست. با اندکی صبر و حوصله و هزینه های معنوی می توان آینده ی خود را تضمین نمود. مهم فعل خواستن است که باید به درستی صرف شود.

۴- جمعیت بی شمار داوطلبان و متقاضیان مشاغل و فرصت های حقوقی نباید موجب نگرانی باشد. کافیست یکساعت زودتر از دیگران فعالیت خود را آغاز کنیم و یکساعت دیرتر از بقیه، کار خود را به پایان برسانیم.

۵- «دقت و تمرکز» و دوری از حواشی و موضوعات بی ارزش یا کم ارزش، برگ برنده ای است که افراد باخرد و دور اندیش اهمیت آن را به خوبی می دانند.