صفحه اصلی / اخبار / دستگاه قضایی با کسی عهد اخوت نبسته است

دستگاه قضایی با کسی عهد اخوت نبسته است

رئیس کل دادگستری البرز:

دستگاه قضایی با کسی عهد اخوت نبسته است

رئیس کل دادگستری البرز گفت: جایگاه و مقام افراد در مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی معنایی ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه البرز، احمد فاضلیان، در جلسه شورای قضایی استان البرز که در دفتر اداره کل بازرسی استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: شورای قضایی استان نقش و جایگاه پراهمیتی در پیشرفت، توسعه و حل و فصل مشکلات مردم دارد.

وی افزود: دستگاه‌های عضو شورای قضایی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین دستگاه‌های حاکمیتی هستند که در بخش‌های مختلف خصوصاً در حوزه امنیتی و در حل و فصل مشکلات اجتماعی مردم بسیار بسیار نقش آفرینی می‌کنند.

وی گفت: برای افزایش کارآیی شورای قضایی استان باید زمینه ایجاد کارگروه‌های مختلف از جمله کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی و پژوهشی در دل این شورا به وجود آید.

فاضلیان ادامه داد: به‌کارگیری نیروهای ورزیده و توانمند در این کارگروه‌ها موجب اتخاذ تصمیمات صحیح و اصولی توسط اعضای این شورا می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز اظهار کرد: در مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مطالبات اساسی مردم است بدون کوچکترین چشم‌داشت و اغماضی و با قدرت و قاطعیت و اقتدار با هر کس در هر جایگاه و هر مقامی که باشد برخورد خواهیم کرد.

این مسئول یادآور شد: مجموعه دستگاه قضا وامدار کسی نیست و در برخورد با متخلفان هیج اغماضی به خرج نمی‌دهد.

وی ادامه داد: دستگاه قضا با کسی عهد اخوت نبسته است و وامدار کسی هم نخواهد بود و هر جا که لازم باشد برای برخورد با متخلفان وارد عمل می‌شود.

این مسئول قضایی افزود: برخورد با متخلفان وظیفه شرعی و قانونی دستگاه قضا است و تنگناهای موجود مانعی برای عمل به این تکلیف ایجاد نمی‌کند.

فاضلیان در پایان گفت: بازرسی استان علی رغم مشکلات و کمبودها بسیار موفق عمل کرده است و اکنون در مجموعه دادگستری بهترین و کارآمدترین نیروها مشغول فعالیت هستند.

منبع: http://www.isna.ir